Španielsky klub vyhral premiérovú európsku klubovú súťaž žien druhýkrát.

Vďaka skvelému comebacku a výhre v druhom polčase od Patricie Guijarrovej FC Barcelona porazila nemecký Wolfsburg 3:2 a získala druhý titul v ženskej Lige majstrov.

Nakoniec sa objali a zatancovali vo chvíli čistej extázy, ktorá predstavovala vyvrcholenie dlhej sezóny a zenit európskej klubovej hry. Barcelona to však vo finále, ktoré bolo napínavé a často neúprosné, v konečnom dôsledku prevládali Španieli, nezvládla jednoducho.

Barcelona opäť krátko po úvodnom výkope zaostala. Vo finále minulej sezóny španielsky klub trikrát inkasoval v prvom polčase na ceste k tomu, čo hviezdny hráč Alexis Putellas nazval „traumatickou porážkou“ proti Olympique Lyon, no zdalo sa, že sa nepoučili. Vo štvrtej minúte Ewa Pajor, najlepšia strelkyňa súťaže, obrala Keiru Walshovú o loptu a zužitkovala pekným zásahom 0:1.

Horšie to bolo v 37. minúte. Nízka hlavička Alexandry Poppovej nechala brankára Barcelony Sandru Panosa bez šance, 2:0. Wolfsburg sedel na sedadle vodiča, aj keď nemecká XI urobila veľmi málo. Posadili sa a nasali tlak a Poppov gól prišiel na konci učebnicového prechodu.

Vynorili sa mi spomienky na lyonské finále, posledný zápas, v ktorom Putellas za svoj klub nastúpila, ale Barcelona si za to mohla sama. Po skorom zásahu Pajora sa katalánsky klub nahrnul dopredu a niekoľkokrát odkryl nemecký zadný mantinel, kým Irene Paredesová nepochopiteľne nedokázala vyrovnať voľnou hlavičkou pri vzdialenejšej žrdi zo štandardky. Tesne po polhodine Barcelona premárnila ďalšiu vynikajúcu príležitosť, keď Graham Hansen nezasiahol len pár metrov od seba.

Španielsky šampión bol márnotratný, jeho náprotivok nemilosrdný a klinický. Na lavičke pôsobil Putellas zamyslene, keď Salma Paralluelo opäť nenašla cestu cez brankára Wolfsburgu Merleho Frohmsa, a tak Barcelona po polčase prehrávala 2:0.

Ale tak dobrý, ako sa Nemci tešili z prvého polčasu, taký zlý bol ich druhý. Barcelona už nebola omráčená. Namiesto toho, omladená Guijarro a jej tím prekonali súpera dvoma gólmi v priebehu dvoch minút s číslom 12. Premenená Barcelona hrala s tempom a presnosťou. Španieli totálne ovládali a bolo ťažké nevidieť, že tím vyhral finále.

Obrana Wolfsburgu – taká usilovná po väčšinu zápasu – jednoducho skolabovala. Lynn Wilms nedokázala vyčistiť loptu, čo umožnilo Fridoline Rolfo, ktorá hrala v druhom polčase vyššie na ihrisku, vrhnúť sa na 3:2. Toto bolo o jeden ťahák príliš veľa pred nemeckou bránkou. Šťastie Wolfsburgu konečne prešlo a Barcelona bola zaslúžene korunovaná novým majstrom Európy.

Caroline Graham-Hansen povedala: „Táto hra mala všetko, čo ste mohli mať. V polčase som mal veľkú spätnú väzbu z minuloročného finále (po tom, čo som v polčase prehral proti Lyonu dva nula). Povedal som nie, už sa to nebude opakovať. Dali sme jeden gól, potom dva a potom vybuchol celý štadión.“