Duch Ayrtona Sennu žiari na víkendovom šprinte Grand Prix Brazílie

Veľká cena Brazílie je predposlednými pretekmi sezóny Formuly 2022 XNUMX, kde sa už rozhodlo o majstrovstvách jazdcov aj konštruktérov. Je to zároveň posledný pretekársky víkend s trochu kontroverzným formát šprintu. Na tomto mieste sa v piatok po FP1 koná kvalifikácia a v sobotu (po druhom tréningu) sa konajú šprintérske preteky na približne tretinovú vzdialenosť, ktoré v konečnom dôsledku určí štartový rošt pre nedeľu. Účinne pridáva druhú rasu – druhý moment zhasnutia, čo je the,en moment v pretekoch F1 – namiesto tretieho (emotikon zívania) cvičenie.

Hovorím kontroverzné, pretože existuje veľa kritikov tohto experimentálneho formátu, v neposlednom rade je to dvojnásobný majster sveta Max Verstappen.

„Nerobíte zastávku v boxoch, takže jednoducho nasadíte pneumatiku, ktorá vydrží vzdialenosť. V skutočnosti nevidíte veľa predbiehania, pokiaľ nie je auto mimo pozície. Takže to pre mňa nie je až taká zábava,“ povedal Verstappen pre ESPN.

Iní majú pocit, že jazdci neriskujú v šprinte, pretože malý počet bodov nestojí za to, aby riskovali zlú štartovaciu pozíciu v nedeľu. A potom tu máte tradicionalistických fanúšikov F1, ktorí odmietajú akékoľvek úpravy tak, ako to vždy bolo. Najhlasnejšie hovorili o svätožiare, keď bola predstavená, a odvtedy zachránila niekoľko životov. Ako fanúšik tohto športu si myslím, že formát šprintu dodáva víkendu viac vzrušenia. A za posledné dve sezóny Brazília dokázala, že sa všetci kritici mýlili.

V roku 2021 sme videli kandidáta na šampionát Lewisa Hamiltona potrestať motorom, vďaka čomu začal šprintérske preteky z P20. Vtrhol cez pole, aby dokončil P10 v predohre toho, čo malo prísť v nedeľu. V ten večer som napísal priateľovi a povedal, že Hamilton sa chystá dať kliniku. To je presne to, čo urobil, prešiel všetkými z P10 na P1 a zachránil svoje nádeje na šampionát. Samozrejme, veľa z toho výkonu pochádzalo z úplne novej pohonnej jednotky Mercedesu. Tlač často neuznáva, aký veľký nárast výkonu je tento rok napríklad Verstappen v Belgicku. Bez ohľadu na to, formát šprintu nám poskytol jeden z najlepších výkonov vo Formule XNUMX, aké som kedy videl. A tento víkend sa to opakuje.

Piatková kvalifikácia

Piatková kvalifikácia nám dala veľa o čom rozprávať. Začalo to za mokra so všetkými jazdcami na stredných pneumatikách (inters), ako sa začala Q1. Rýchlo sa zmenila na klzáky, keďže trať väčšinou vyschla, aj keď hrozila hrozba dažďa. Do Q3 sme sa dostali za suchých podmienok, ale dážď s najväčšou pravdepodobnosťou príde počas tejto poslednej časti, pretože v boxovej uličke už bolo cítiť kropenie. Zdalo sa, že najlepšou stratégiou bolo zabehnúť rýchle kolo na slickoch skôr, než bude trať príliš mokrá. Ten počiatočný čas na kolo na slickoch by bol a veľa rýchlejšie ako jeden na inters. Bolo možné, že by ste nezajazdili to suché kolo, čo znamená, že by ste sa postavili do boxov s ostatnými a odjazdili by ste jedno alebo dve kolo na mokre. Tento scenár poskytol výhodu tímom, ktoré sú najbližšie ku koncu boxovej uličky – tímom ako Haas –, pretože ste mohli byť prví v rade a čakať na začiatok stretnutia.

Prvý v tomto rade bol Kevin Magnussen, po ňom Red Bully a Ferrari. Ale jedno z týchto áut nebolo ako ostatné. Tím Ferrari sa rozhodol „rozdeliť stratégie“ tým, že poslal Sainza na slicky a Leclerca na inters. Spýtal sa svojho inžiniera, či je jediným autom na intersoch. Áno, Charles. Len ty. Bol to mätúci hovor od tímu, ktorý si nemôže dovoliť robiť takéto chyby. Vlastne to ani nebolo riziko. Pretože ak sa trať ukázala ako príliš mokrá na slicky, bolo dosť času na to, aby sme prišli na interné preteky a stanovili súťažný čas. Ak začalo pršať, nebolo možné získať žiadnu výhodu. Leclerc by bol prvý, kto stanovil čas na prestupoch... no určite nie posledný. A odtiaľ sa to už len zhoršilo, keď sa stále rozhodol urobiť letmé kolo s intermi na suchej trati, pričom pri tom zdržal Pereza a pokazil si kolo. Leclerc nakoniec nedal čas a skončil na 10. mieste.

Keďže dážď mierne pribúdal, vodiči sa zúfalo snažili nastaviť čo najrýchlejší čas, kým budú musieť prestúpiť na inters, čo by bolo naozaj zbytočné. Russell zamkol v prvej zákrute a odišiel do štrku, aby sa dostal na pláž. Táto červená označila reláciu. Vzhľadom na to, že dážď už skoro dorazil, bola nulová šanca zajazdiť na interných autách rýchlejšie kolo oproti tomu, čo už bolo nastavené na slickoch. Celý vesmír F1 sledoval, ako hodiny tikali v Q3 s Kevinom „KMag“ Magnussenom na vrchole časových výkazov. Toto bol skutočne jeden z najlepších momentov sezóny F2022 1, keď KMag a Haas získali svoj prvý pole position a sledovali, ako tím oslavuje, ako keby práve vyhral šampionát. Spoločný sentiment na Twitteri F1: O tom je šport F1.

Sobotné preteky v šprinte

Keď Magnussen štartoval do šprintérskych pretekov z pole position (s tým musel viesť), dánsky jazdec mal po boku Verstappena s Russellom a Norrisom na druhom rade. Všetci štartovali na mäkkej pneumatike, okrem Verstappena a Latifiho, ktorí štartovali na strednej. KMag mal skvelý štart a približne prvé kolo viedol preteky. V skutočnosti však nepretekal na Red Bulle, Mercedese alebo Ferrari. Verstappen, Russell a Sainz sa teda dostali cez niekoľko prvých kôl a stali sa z toho preteky medzi tromi najlepšími tímami. Toto je naozaj to, na čo sme čakali celú sezónu. Došlo k predbiehaniu. Bola tam akcia kolo-to-koleso. Veľa sa riskovalo a bolo veľa kontaktov. Šprint v Brazílii bol jedným z najlepších pretekov, aké sme za celý rok videli. Bodka. Bol to ostrý kontrast k najhorším (najnudnejším) pretekom sezóny v Mexiku pred pár týždňami.

Verstappen sa na stredných pneumatikách zjavne trápil; počas tréningov bojoval s nedotáčavosťou, takže to nebolo nevyhnutne pneumatikami. Russell zostal v DRS počas prvých kôl a nakoniec sa ujal vedenia na zadnej rovinke. Rýchlo sa vzdialil a viedol zvyšok pretekov, aby si zabezpečil svoje prvé víťazstvo v F1. Sainz a Hamilton predbehli aj Verstappena, čím ho odsunuli na P4, aj keď Sainz dostane trest za motor. To dáva obidva Mercedesy zajtrajšok do prvého radu. Magnussen skončil na 8. mieste a získal posledný dostupný bod v šprinte.

Preteky sa stretli s tímovými kolegami z Aston Martin a Alpine a nebolo to pekné. Alonso a Ocon sa spojili, čo spôsobilo škody na oboch autách. Alonso nakoniec prišiel o časť predného krídla, pričom úlomky rozhádzal na rovinke v boxoch a Oconovo auto po pretekoch začalo horieť v boxovej uličke. Vettel mal lepšie tempo a pokúsil sa predbehnúť Strolla na zadnej rovinke, no bol vytlačený z trate do trávy. Stroll dostal za tento neuvážený a amatérsky krok 10-sekundovú penalizáciu. Skutočnosť, že Stroll aj Alonso sa ocitli v takýchto situáciách v Austine a Brazílii, nevyzerá dobre pre budúcich spoluhráčov. Možno si jeden druhého zaslúžia. Ak to však bude pokračovať, správcovia možno budú musieť použiť prísnejšie tresty.

Stratégia nedeľných pretekov

Tím Mercedes má potenciál získať svoje prvé víťazstvo v sezóne. Toto by mohlo byť aj prvé oficiálne víťazstvo Russella v pretekoch F1. Pokiaľ to nepokazia. Pretože Verstappen bude pripravený zaútočiť, ak budú strieborné šípy bojovať medzi sebou, na rozdiel od tímovej práce. Niet pochýb o tom, že tím stanovuje stratégiu nielen získať víťazstvo, ale aj skončiť jedna-dva a predbehnúť Ferrari v hodnotení konštruktérov. Zajtra je o čo hrať, na trati aj späť v továrni Mercedesu. Hamilton povedal to isté.

Ideálnou stratégiou podľa mňa je, aby Hamilton podporil Russella pri víťazstve (za predpokladu, že má tempo) a podržal Red Bully a Ferrari. Russell štartuje z pólu a v prvej zákrute bude mať výhodu. V momente, keď medzi sebou Hamilton a Russell bojujú, sa to stáva príležitosťou pre ich rivalov. Ak sa vedia dopredu dohodnúť, že ide o Russellovu prehru, nielenže im to dáva najväčšiu šancu na víťazstvo jedna-dva. Hamiltona to však nastavuje na rok 2023, kde sa snaží získať ôsmy titul majstra sveta a Russell (realisticky) chce len vyhrávať preteky. Russell mu bude dlžný.