Dve dôležité otázky, ktoré Xavi Hernandez položil svojim hráčom FC Barcelona pri preberaní

To, že Xavi Hernandez úplne zvrátil osudy FC Barcelona od novembrového nástupu Ronalda Koemana na post hlavného trénera, je každému jasné.

Blaugrana čelili včera večer vo Frankfurte jednému zo svojich najťažších testov proti mladému, rýchlemu a hernému tímu Eintrachtu v zápase štvrťfinále Európskej ligy v prvom zápase. Ale spôsob, akým Barca bojovala proti svojim hostiteľom po góle, aby neskôr po 25 minútach vyrovnala cez Ferrana Torresa, bol dôkazom bojovnosti, ktorú svojim mužom vštepil druhý líder klubu všetkých čias.

A ako odhalil by SPORT v piatok ráno by toto všetko – vrátane štartu Kataláncov z deviatej priečky, keď prevzal vedenie, až po terajšie druhé miesto za vedúcim Realom Madrid v La Lige – nebolo možné bez dvoch otázok, ktoré Xavi položil svojim zverencom, keď preberal opraty.

Prvým bolo: "Ste ochotný kandidovať za tím?" a druhý bol „ste ochotný nastúpiť do [zápasu] v 92. minúte?“.

Postoj hráčov od chvíle, keď Xavi prevzal velenie nad uleteným oblečením a oživil ho, aby sa stal jednou z najzaujímavejších strán Európy na sledovanie ukazuje, že áno, hviezdy Barcy sú viac než pripravené robiť tieto veci.

Hoci neboli prihlásení až v uvedenom čase, predchádzajúci začínajúci hráči Frenkie de Jong a Ousmane Dembele boli predstavení o pol hodinu skôr v 62. minúte v Deutsche Bank Park bez problémov a okamžite otočili hru na hlavu.

Len o štyri minúty neskôr sa Francúz a Holanďan spojili o vyrovnanie Ferrana Torresa pohybom, ktorý začal Dembele a De Jong sa presadil so španielskym reprezentantom hladkou výmenou prihrávok jedna-dva v boxe Frankfurtu.

„Bol to skvelý gól, čistý talent od hráčov: Ousmane, Frenkie, Ferran. Trvám na tom, som spokojný s výsledkom, pretože to bola veľmi ťažká pôda a súper,“ poznamenal neskôr Xavi.

SPORT Všimnite si tiež, že na Xaviho pôvodný návrh „nezaznamenali žiadne negatívne reakcie“, čo bolo jeho „prvé veľké víťazstvo, pretože dosiahol nevyhnutné odhodlanie celého tímu“.

„Nie všetko je o taktike v práci, ktorú robí so svojím tímom v entite Blaugrana,“ dodávajú noviny.

Po štrnástich dňoch oddychu po ohromujúcom víťazstve 4:0 proti Realu Madrid na Bernabeu v El Clasicu je Barca teraz na konci sezóny a bude potrebovať každého jedného člena tímu, aby prekonala náročný zápas. dokončiť rok 2021/2022 čo najlepšie.