Historická sezóna Tulane prekonala najväčšie obraty FBS v roku 2022

Predtým, ako prišiel Willie Fritz v roku 2016, Tulane mal naposledy po sebe idúce víťazné sezóny v rokoch 1997 a 1998 so Shaunom Kingom ako quarterback.

Iba raz sa Zelená vlna objavila v hrách back-to-back bowl, a to v rokoch 1979 a 1980 pod vedením Larryho Smitha a Vincea Gibsona. Tulane odohral za posledných päť sezón štyri bowlingové zápasy, vrátane troch za sebou v rokoch 2018 až 2020. Prehra s Nevadou v roku 2020 Famous Idaho Potato Bowl zabránila tretej víťaznej sezóne za sebou, pretože Fritzov tím skončil 6-7. .

Zelená vlna zavŕšila nezabudnuteľnú sezónu 2022 nezabudnuteľným návratom, keď porazila USC v Cotton Bowl. Konečným výsledkom bola známka 12-2, ktorá nasledovala po kampani 2-10. Žiadny tím v poddivízii Football Bowl nikdy nevyhral o 10 zápasov viac ako v predchádzajúcej sezóne. Pri počítaní čísel v kolónke prehier, rozdielu osem, bol obrat v tejto sezóne deväť zápasov.

Pod vedením Zelenej vlny sú tu najväčšie obraty roku 2022.

Tulane 9-Game Turnaround (2021: 2-10/2022: 12-2)

Sezóna 2021 začala ťažko, pretože Tulane bolo vykorenené a dva domáce zápasy boli premiestnené kvôli hurikánu Ida. Veci sa nemali ľahšie pre tím, ktorý v jednom bode prehral osem za sebou, pričom päťkrát prehral aspoň o 18 bodov.

Zelená vlna viac než vynahradila sklamanie z roku 2021. S mnohými štartujúcimi späť, vrátane quarterbacka Michaela Pratta a behajúceho Tyjae Spearsa, odštartovali 3:0, čo zahŕňalo víťazstvo 17:10 v štáte Kansas, čo je najmenej bodov. Wildcats bodovali celú sezónu.

Zelená vlna zasiahla do stĺpca prehier, keď padla na hosťujúcu južnú Miss pred výhrou 27-24 na otváracom zápase Americkej atletickej konferencie v Houstone. Tulane vyrovnal skóre v poslednej minúte štvrtej štvrtiny a vyhral ju v predĺžení. Všetko sa odvíjalo odtiaľ pre tím, ktorý vyhral osem z deviatich konferenčných náklonov, vrátane majstrovského víťazstva nad UCF, ktoré udelilo Green Wave ich jedinú konferenčnú prehru v základnej časti.

Ako najvyššie postavený (č. 16) tím skupiny piatich v konečnom hodnotení CFP postúpil Tulane do New Year's Six bowl a zapísal sa do histórie v Arlingtone. V AP skončili na 9. mieste.

6.5 TCU (2021: 5-7/2022: 13-2)

Gary Patterson strávil takmer dve desaťročia vedením Horned Frogs do bezprecedentných výšok, kým ho koncom minulej sezóny prepustili, čo bola druhá kampaň programu 5-7 za tri roky. Sonny Dykes sa presunul 40 míľ na západ cez Metroplex a nechal SMU prevziať kontrolu nad TCU. Nikto nemohol očakávať, čo nasledovalo: sezóna s 13 víťazstvami a zápas o národný šampionát.

Zatiaľ čo Dykes získal svoj podiel na oceneniach trénera roka, Max Duggan bol tvárou tímu, ktorý viedol tabuľku v základnej časti. Čo je na Dugganovom roku zaujímavé, že ním bol nie TCU je začínajúci quarterback na otvorenie sezóny. Práca patrila Chandlerovi Morrisovi, ktorý si v druhej polovici úvodného zápasu v Colorade zranil nohu. Duggan viedol niekoľko bodovacích jázd a pokračoval v sezóne, v ktorej bol druhý v hlasovaní o Heismanovi.

Prehra v predĺžení s Kansas State v šampionáte Big 12 nezabránila TCU v prvom vystúpení CFP. Rohaté žaby využili chyby pri prekonaní Michiganu v semifinále pred katastrofou proti Gruzínsku v zápase národného šampionátu, čo bolo prvýkrát, čo program hral pre všetkých od zisku národného titulu v roku 1938 s víťazom Heismana Daveym O'Brienom v rozohrávač. Víťaz Davey O'Brien z roku 2022 ako najlepší rozohrávač krajiny? Max Duggan.

6.5. Washington (2021: 4. – 8. 2022. 11: 2. – XNUMX.)

Po sebe idúce prehry na cestách v októbri s UCLA a štátom Arizona boli jedinými neúspechmi Huskies v prvej sezóne Kaleba DeBoera v Seattli. Bola to sezóna, ktorá bola zakončená porážkou Texasu v Alamo Bowl.

Huskies boli upozornení v novembri, keď porazili štát Oregon a Oregon v po sebe nasledujúcich týždňoch. Oba tímy zaznamenali 10 víťazných sezón. Zdravý Michael Penix, ktorý prestúpil z Indiany, bol národným lídrom v celkovom útoku, pričom sa umiestnil na druhom mieste v prejazdoch yardov.

Washington, ktorý počas vírusom zničeného roku 2020 odohral iba štyri zápasy, mal za sebou chaotický rok 2021, ktorý zahŕňal paľba trénera Jimmyho Lakea.

6. Trója (2021: 5. – 7. 2022. 12: 2. – XNUMX.)

Prvá sezóna Jona Sumralla ako hlavného trénera zrejme nemohla dopadnúť lepšie. Sumrall, asistent Neala Browna počas troch sezón (2015-17) v Troy, sa vrátil do rodnej Alabamy po tom, čo pôsobil ako koordinátor spoločnej obrany v Kentucky. Naverboval niekoľko skúsených trójskych koní, takže mal k dispozícii niekoľko známych tvárí, s ktorými mohol šíriť svoje posolstvo po tom, čo bol program uviaznutý na piatich víťazstvách v každej z predchádzajúcich troch sezón.

Trójske kone boli schopné dať ťažký štart 1-2, ktorý zahŕňal prehru na Ole Miss a prehru v Appalachian State na Zdravas, za sebou pomerne rýchlo. Výhra nad hosťujúcim Marshallom bola prvým z 11 víťazstiev v rade. Bol to úsek, ktorý zahŕňal víťazstvo na šampionáte Sun Belt nad pobrežnou Karolínou a víťazstvo v Cure Bowle nad konferenčným šampiónom USA UTSA.

Trójske kone, ktoré vstúpili do tejto sezóny po tom, čo sa umiestnili iba raz, za celý jeden týždeň v roku 2016, vstúpili do bowlingovej sezóny v hodnotení v anketách aj CFP. V záverečnom prieskume agentúry AP skontrolovali číslo 19.

6 USC (2021: 4-8/2022: 11-3)

Trójske kone sa v roku 4 vyšplhali na 8:2021, pričom Clay Helton bol prepustený po prehre so Stanfordom v 2. týždni. Pár dní po neúspechu na konci sezóny v Cal, Lincolna Rileyho privítali v južnej Kalifornii s otvorenou náručou. Prišlo množstvo prestupov vrátane víťaza Heismana Caleba Williamsa a víťaza ceny Biletnikoff za rok 2021 Jordana Addisona.

Len prehra v Utahu v polovici sezóny na poslednú chvíľu pokazila perfektnú pravidelnú sezónu. Utes sa opäť postavili do cesty v majstrovskej hre Pac-12, ktorá vyradila Trójanov z CFP. Stále išli k novoročnej šestke, ktorú zdalo, že zamkli, len aby vyfúkli neskorý 16-bodový náskok na Tulane v Cotton Bowl.

Vo väčšom obraze to bola skvelá sezóna pre program, ktorý vyhral 11 zápasov prvýkrát od víťazstva 12-1 vo víťaznej sezóne Rose Bowl v roku 2008 pod vedením Peta Carrolla.

6 Ohio (2021: 3. – 9. 2022. 10: 4. – XNUMX.)

Príspevky Franka Solicha do programu nemožno preceňovať a sú stále cítiť. Historicky najúspešnejší tréner MAC (115 víťazstiev) odstúpil v lete 2021, keď ho prevzal ofenzívny koordinátor Tim Albin. Albin prvýkrát pôsobil pod Solichom v Nebraske pred 20 rokmi a potom sa znovu zišiel v Aténach v roku 2005. Po ťažkom roku 2021, ktorý zahŕňal tri prehry o tri body alebo menej, Albin doviedol Bobcats k 10 víťazstvám, čím sa vyrovnal programovému rekordu z rokov 1968 a 2011.

Ohio si muselo vystačiť v zápase o titul MAC a Arizona Bowl bez rozohrávača Kurtisa Rourkeho, ktorý bol v efektivite prihrávok šiesty. Po prehre s Toledom na konferenčnom šampionáte Bobcats odskočili víťazstvom v predĺžení proti Wyomingu. Bol to dosť dramatický záver pamätnej sezóny, keď Nathaniel Vakos vŕtal na 56-yardovom poli, pričom do štvrtej štvrtiny zostávali štyri sekundy, aby si vynútil predĺženie.