Hrdinu svetového pohára USA Christiana Pulisica previezli do nemocnice pre zranenie, no v sobotu sľúbil, že bude hrať

Americký útočník Christian Pulisic bol prevezený do nemocnice na ďalšie vyšetrenie po tom, čo utrpel veľký zásah od iránskeho brankára, keď strelil jediný gól v utorok 1:0. víťazstvo pre USA, ktorý je už oslavovaný ako jeden z najslávnejších gólov v histórii amerického futbalu, ale futbalová hviezda v utorok sľúbila, že bude pripravená hrať ďalší zápas.

základné fakty

Povedal to hovorca amerického futbalu Forbes Pulisic bol prevezený do nemocnice s „zranením brucha a dostal skenovanie“.

Útočník zdieľal Snapchat zverejniť z nemocnice neskôr v priebehu dňa so slovami: "Tak f——— som hrdý na svojich chlapov, v sobotu budem pripravený, nebojte sa."

Pulisic strelil víťazný gól v 38. minúte utorňajšieho stretnutia, následne sa vzápätí zrazil s iránskym brankárom Alirezom Beiranvandom a na niekoľko minút išiel dole.

Pulisic sa nakrátko vrátil do hry, ale zdalo sa, že úder bol poškodený a na začiatku druhého polčasu bol vystriedaný z hry.

Gól bol nevyhnutný v hre, ktorú museli vyhrať USA, ktoré by boli vyradené remízou alebo prehrou proti Iránu.

Na čo sa zamerať

USA sa stretnú s Holandskom v osemfinále v sobotu o 16:10 východného času.

Kľúčové pozadie

USA ovládli prvý polčas utorňajšieho zápasu, pričom Pulisicov gól poslúžil ako potrebný zásah do skórovania krátko pred polčasom. Americký tím v druhom polčase presadzoval viac defenzívnej pozície a odrážal vlnu za vlnou útokov, zatiaľ čo iránsky tím sa zúfalo snažil dosiahnuť vyrovnávajúci gól, ktorý by im umožnil skončiť nad USA v skupine B a kvalifikovať sa do osemfinále. Pulisic, 16, je všeobecne považovaný za jedného z najväčších talentov amerického futbalu všetkých čias. Hrá klubový futbal za Chelsea v Londýne a bol súčasťou tímu Chelsea, ktorý vyhral titul v Lige majstrov UEFA v roku 2021 považovaný za najväčšiu cenu v klubovom futbale.

Ďalšie čítanie

USA porazili Irán – postup do 16. kola Svetového pohára (Forbes)

Gól Havertza: Ako nemilosrdná presnosť Chelsea odhalila slabosť Man City vo finále Ligy majstrov (Forbes)