To, čo povedal tréner FC Barcelona Xavi Hernandez, je „jedna z najneférovejších“ vecí, ktoré boli kedy svedkami

Hlavný tréner FC Barcelona Xavi Hernandez sa vyjadril k jednej z „najneférovejších“ vecí, aké kedy vo futbale videl.

Tím legendárneho stredopoliara sa v nedeľu na Camp Nou tešil z výhry 2:0 nad Cádizom, čím si na vrchole La Ligy udržal osembodový náskok pred zatrpknutým rivalom Realom Madrid.

Víťazstvo bolo možné vďaka gólu a asistencii Sergiho Roberta, ktorý skóroval a potom pripravil Roberta Lewandowského počas brilantných pár minút, ktoré sa blížili k polčasu.

Po odpískaní plného hracieho času sa Xavi zastal svojho kolegu z La Masie, ktorý nahradil zraneného Pedriho počas štvrtkového prvého zápasu play off Európskej ligy a je pripravený začať tento týždeň v odvetnom zápase na Old Trafford.

"Kritika Sergiho Roberta je jednou z najnespravodlivejších, aké som kedy videl," povedal Xavi.

„Vždy podáva dobrý výkon, kdekoľvek hrá, nikdy sa nesťažuje, má úžasný prístup. Je to úžasný kapitán, je nesebecký a skrz naskrz je Barcou,“ dodal Xavi.

Hoci Xavi tu možno trochu preháňal vzhľadom na jeho 30-ročné pôsobenie v hre, odkedy ho Barca objavila ako pred-tínedžerský, nie je možné nevšimnúť si nenávisť, ktorú Roberto dostáva od určitej časti fanúšikovskej základne online.

Víťazstvo nad Cádizom muselo sťažiť pozornosť niektorým priaznivcom Twitteru, ktorí ho majú v prospech Roberta a 55 miliónov eur (58 miliónov dolárov) za Ferrana Torresa.

Napriek Robertovým solídnym štatistikám bol Torres zvolený za hráča zápasu a mal pocit, že prvý polčas bol najlepších 45 minút, aké odohral v drese Barcy od svojho príchodu z Manchestru City v januári 2022.

Na rozdiel od Ansu Fatiho, Torres využil svoju príležitosť zažiariť vo vzácnom štarte pred Raphinhom, čo si Xavi všimol.

"Urobil krok vpred, aby získal sebadôveru," uznal hlavný tréner.

Torres sa vo svojom vlastnom pozápasovom rozhovore radšej sústredil na tímové úsilie, no povedal, že pohodlné vedenie Kataláncov v ligovej tabuľke „je odrazom toho, ako sme pracovali“.

"Od začiatku sezóny sme tvrdo pracovali a teraz sme v skvelej chvíli," povedal ďalej.