Xavi sa vyjadril k Raphinhovemu zúrivému striedaniu a zraneniu Pedriho po thrilleri FC Barcelona-Manchester United

Manažér FC Barcelona Xavi Hernandez sa vyjadril k Raphinhovemu hnevu na striedanie a zraneniu Pedriho. Thriller play-off Európskej ligy proti Manchestru United.

Brazílčan vyrovnal na 2:2 v prvom zápase na Camp Nou a pripísal si aj asistenciu pri otváracom zápase Marcosa Alonsa.

Je pochopiteľné, že nedokázal skryť svoj hnev nad tým, že ho asi 10 minút pred koncom, na ktorý sa Xaviho po zápase po patovej situácii pýtali, dostal za Ferrana Torresa.

"Chápem Raphinho hnev." Urobil som to pre dobro tímu, nikdy nerobím zmeny, aby som sa na nikoho nezameral,“ tvrdil Xavi.

„Ospravedlnil sa mi, ale nemusí. Vždy žiadam svojich hráčov o ambície a on bol [ambiciózny]. Vadilo mi aj to, keď ma vymenili,“ vysvetlil legendárny stredopoliar a prikývol svojim vlastným hráčskym časom.

„Ospravedlnil sa mi a povedal som mu, že je všetko v poriadku. Môžete to vnímať ako niečo negatívne, ale ja to vidím naopak.“

Pre Xaviho znepokojujúce je, že jeden z jeho najlepších tvorcov hry v centre parku, Pedri, pred polčasom zaklopal a mohol byť pochybný o druhom zápase na Old Trafford.

„Všimol si nepohodlie v kvadricepsoch. Uvidíme, ako mu bude zajtra a čo povedia testy,“ povedal Xavi.

Manažér chváli opozíciu a nazval United „tvrdo pracujúci a fyzicky skvelý tím“.

'Oba tímy mali šance. Hlavne nám sa podarilo streliť víťazný gól. Už som povedal, že remíza sa rozhodne na Old Trafford a tak to bude,“ tvrdil Xavi.

„Dobre na nás tlačili. Je to tím, ktorý vyhráva veľa fyzických súbojov. Bolo pre nás ťažké dostať loptu von, ale po prehre sme pokračovali v dobrom tlaku. United má skvelých futbalistov. Trvám na tom: hrali sme skvelý tím,“ zdôraznil Xavi.

Hoci Xavi cítil, že Barca mala dostať penaltu, 2-2 bolo pravdepodobne spravodlivé skóre v zápase, kde United dominovali v závere prvého polčasu a Barca v záverečných fázach druhého.

Xavi však opäť raz preukázal vynikajúce manažérske schopnosti v spôsobe, akým zvládal Raphinhovo správanie, a nepochybne povzbudil krídelníka, aby hral ešte lepšie, ako bolo vidieť v ukážke, ktorá mu priniesla doteraz najväčšie ovácie od katalánskeho publika. štvrtok večer.