Xavi Hernandez touto zmenou opäť predviedol expertný manažment v hre v FC Barcelona

Xavi Hernandez opäť predviedol vynikajúce herné riadenie so zmenami, ktoré urobil počas vzrušujúceho víťazstva FC Barcelona 3:2 vonku na ihrisku Levante v La Lige v nedeľu večer.

Napriek tomu, že rozdali tri penalty, hlavička Luuka de Jonga z posledného dychu hlboko v nadstavenom čase znamenala, že Blaugrana dokázali dosiahnuť svoj prvý triumf na Estadi Ciutat de Valencia od roku 2018 pod taktovkou Ernesta Valverdeho.

Odvtedy mala aj Barca štyroch trénerov, no bola to opäť dômyselná zmena od Xaviho Hernandeza, jeho druhá za štyri dni, ktorá otočila bilanciu zápasu na hlavu, keď boli žetóny dole.

Katalánci vo štvrtok proti Eintrachtu Frankfurt v rozpálenom Deutsche Bank Parku prehrávali 1:0 aj vo štvrťfinále Európskej ligy v prvej lige.

V druhom polčase potom Xavi priviedol Ousmane Dembeleho a Frenkieho de Jonga, ktorí zvrátili šťastie Blaugrana a začali ťah, v ktorom vyrovnal Ferran Torres. Z tohto dôvodu teraz Barca ide do odvety na Camp Nou tento týždeň s vyrovnanou rovnováhou a s úplne iným rozpoložením, ako keď stále zaostávala.

Toto cameo dvojici stačilo na to, aby včera večer začala. Ale opäť, keď Barca zaostávala 1:0 a Levante sa chystalo odpáliť druhú penaltu, ktorá sa minula, Xavi zmeral, ako by mohol predĺžiť sériu Barcy bez prehry na 14 zápasov a predstavil Pedriho a Gaviho.

V krátkom čase sa táto dvojica spojila a našla Dembelého, ktorý si pripísal 11. asistenciu v sezóne zápas Karim Benzema a Lionel Messi keď Pierre-Emerick Aubameyang hlavičkoval domov svoj center.

Len o štyri minúty neskôr sa Gavi vydal senzačným slalomom po Dembeleho pravom krídle a vybral si Pedriho, aby dal svoj tretí gól v piatich zápasoch, keď Barca dokončila svoj comeback.

Žiaľ, tretia penalta pre Levante znamenala, že hostia vyrovnali skóre, ale hlavička Luuka de Jonga po smrti znamenala, že Barca odišla domov s tromi bodmi.

"Vyvinuli sme obrovské úsilie, ale v prvom polčase sme nehrali dobre," poznamenal Xavi. „Musíme byť sebakritickí. V druhom polčase sme boli lepší a rozdiel majú Luuk a [Marc Andre] ter Stegen."

„[Sú to] tri zlaté body na udržanie sa v boji, stále sme druhí a nemôžeme sa pošmyknúť. Bez toho, aby sme hrali dobre, sme vyhrali,“ uzavrel tréner.

Ale práve vďaka jeho dôvtipnému manažmentu v hre má Barca stále šancu v La Lige a zostáva favoritom na kontinente.