Francúz Mbappé skóroval dvakrát za dve minúty, aby remizoval s Argentínou 2:2 a do hry hrali minúty

Francúz Kylian Mbappé strelil dva góly za menej ako dve minúty a vyrovnal Argentínu na 2:2 s menej ako 10 minútami na účasť vo finále majstrovstiev sveta, v napínavom úsilí o najväčší titul v tomto športe.

základné fakty

Francúz Kylian Mbappé strelil prvý gól Francúzska v 80. minúte zápasu a naň nadviazal ďalším gólom v 82. minúte zápasu, čím ohromil štadión v Katare.

Zápasu dominovala takmer celá Argentína: Messi dostal Argentínu na palubovku v 23. minúte po premenení pokutového kopu po tom, čo jeho spoluhráča Angela Di Maríu podrazil v šestnástke Francúz Ousmane Dembélé.

V 36. min Di María klinickým zakončením zvnútra šestnástky po dvoch rýchlych prihrávkach zo stredu poľa zvýšil náskok Argentíny.

Po tom, čo bolo Francúzsko donútené na zadnú nohu argentínskou útočnou brilantnosťou, bolo nútené vykonať dve skoré striedania už v prvom polčase – vymenili Dembélého a Oliviera Girouda za Marcusa Thurama a Randala Kolo Muaniho.

Novinky Peg

Messi – všeobecne považovaný za najväčšieho zo svojej generácie – čelí francúzskemu útoku pod vedením 23-ročného Kyliana Mbappého, ktorý je mnohými považovaný za dediča argentínskej hviezdy, ktorý je zrejme najlepším svetovým hráčom. Messi a Mbappé vstúpili do finále ako spoloční lídri tabuľky strelcov turnaja s piatimi gólmi a tromi a dvomi asistenciami. Argentínski fanúšikovia dúfajú v silné predstavenie od Messiho, ktorý vyhral všetky ďalšie veľké trofeje v hre. Argentínsky talizman bude chcieť prekonať aj sklamanie z prehry 1:0 s Nemeckom vo finále 2014, kde krátko po polčase premárnil príležitosť skórovať. História tiež láka francúzsky tím a Mbappé, ktorí sa snažia stať sa prvým tímom za posledných šesť desaťročí, ktorý vyhral po sebe idúce majstrovstvá sveta – čo sa naposledy podarilo Peleho Brazílii.