Vikings Forge Record Comeback proti Colts po brutálnom prvom polčase

Minnesota Vikings si zapísali svoje meno do knihy rekordov NFL a dosiahli najväčší comeback v histórii ligy vo svojom víťazstve 39:36 nad Indianapolis Colts. Je to významný úspech, ktorý prekonal pamätný 32-bodový návrat Buffalo Bills z roku 1992, keď porazili Houston Oilers vo veľkolepom zápase play-off.

Na štadióne US Bank zavládla radosť a oslava, keď 40-yardový gól Grega Josepha z poľa preletel priamo a pravdivo cez bránky a epopej zakončil výkričníkom. Fanúšikovia boli v deliriu a hráči boli takmer rovnako šťastní.

Bez ohľadu na to, čo sa stane vo zvyšku sezóny, Vikings 2022 budú mať vždy vo svojom životopise „Comeback“.

Quarterback Kirk Cousins ​​bol nadšený na konci hry a jeho úlohou pri prihrávke na 460 yardov a 4 touchdownoch. "Niečo také sa priemerným ľuďom nestáva," Cousins ​​povedal. "Takže som hrdý."

Keď sa všetci útočníci stratia v diaľke, realita sobotňajšieho zápasu zasiahne domov. Drsná a odhodlaná hra v druhom polčase je jedna vec, ale spôsob, akým Vikings vyšli na začiatku zápasu a spôsob, akým bol prvý polčas napadnutý, bola niečo úplne iné.

Bola to hnilobná snaha od úvodného výkopu až po posledné sekundy, a na to by sa tiež nemalo zabúdať. Súper patrí jednoznačne k najhorším tímom v NFL. Odkedy majiteľ Jim Irsay v novembri vyhodil Franka Reicha a najal neskúseného Jeffa Saturday, aby trénoval tím, Colts sa obrátili na sériu trápnych snáh, vďaka ktorým sa dostali na koniec ligy.

Áno, Colts vyhrali v tejto sezóne 4 zápasy a sú tímy ako Texans, Bears a Broncos, ktoré majú horšie výsledky, ale je ťažké si predstaviť tím, ktorý hrá v skutočnosti horšie ako Colts.

Tento tím prišiel a 30 minút bičoval Vikingov. Od chvíle, keď Dallis Flowers vrátil úvodný výkop 49 yardov, bolo jasné, že tím hlavného trénera Kevina O'Connella nie je pripravený hrať. Keďže Vikings preukázali podobnú nedostatočnú prípravu vo svojom predchádzajúcom zápase proti Detroit Lions, je to veľmi znepokojujúce.

Jedna vec je zaostávať za narastajúcimi levmi na ceste, no úplne iná je nechať sa doma poraziť slabochmi z Indianapolisu.

V prvom polčase sa jednoducho všetko pokazilo. Colts museli hrať takmer celý polčas bez toho, aby bežali späť Jonathanovi Taylorovi, ale dokázali sa pohybovať hore-dole po poli, pričom škody spôsobovali Matt Ryan, Zack Moss, Deon Jackson a Michael Pittman. Toto nie je presne ekvivalent hry Murderers Row v NFL. Ryan je starý muž fungujúci na výparoch a ostatní sú jednoducho Priemerní Joes, ktorí by nemali byť schopní presadiť svoju kolektívnu vôľu.

Špeciálne tímy zlyhali na plnej čiare, zablokovaný punt vyústil do touchdownu a Cousins ​​prispel ku katastrofe v prvom polčase svojim zákrokom v druhej štvrtine, ktorý mu voľný safety Julian Blackmon vrátil 17 yardov za touchdown.

V polovici sezóny zmizli nádeje, že Vikings budú pokračovať v hromadení víťazstiev a budú legitímnym uchádzačom o reprezentáciu NFC v Super Bowle. Napriek svojim 10 predchádzajúcim víťazstvám stratili cestu. Defenzíva sa pravidelne tlačí a patrila medzi najvýkonnejšie jednotky v lige a nikto ju nepovažoval za legitímnu hrozbu, že urobia niečo iné, len prehrajú v prvom či druhom kole play off.

Potom sa však udial druhý polčas a Vikings urobili niečo, čo žiadny iný tím NFL predtým nedokázal. Cousins ​​bol odolný a celkom brilantný pri riadení tímu. Dalvin Cook sa ponáhľal na 95 yardov a jeho brilantný 64-yardový touchdown po zachytení prihrávky cez obrazovku zo štvrtej štvrtiny bol charakteristickou hrou návratu. KJ Osborn odohral najlepší zápas svojej kariéry a Justin Jefferson bol jeho obvyklým veľkolepým ja.

Obrana sa napokon presadila, keďže linebacker Eric Kendricks mal 12 tacklov a sack, Za'Darius Smith si vynútil 2 fumble, Danielle Hunter mala 1.5 sacku a Chandon Sullivan bol po celom ihrisku. Mal mu byť pripísaný gól pri remízovom touchdowne, keď obnovil fumble a vrátil ho do koncovej zóny, no funkcionári hru zastavili, pretože si uvedomili, že Jackson bol dole kontaktom. Nebolo to ani zďaleka.

Bolo to víťazstvo, ktoré si vyslúžilo miesto v knihe rekordov a zabezpečilo divíziu. Nevymazalo to veľa problémov, ktoré tento tím má, ale je to problém, ktorý bude žiť roky.

To je niečo, na čom sa dá stavať, keďže v základnej časti zostávajú už len 3 zápasy.