Gavin Bottger získal prvé víťazstvo v Dew Tour a podržal olympijského zlatého medailistu Keegana Palmera vo finále mužského parku

Možno bol najmladším korčuliarom v poli, ale 15-ročný Gavin Bottger dokázal, že na schopnostiach záleží viac ako na skúsenostiach, keď vyhral sobotňajšie finále mužského skateboardového parku Dew Tour.

Bottgerovo najvyššie skóre 88 bolo stanovené pri jeho úplne prvej jazde a ďalších 11 korčuliarov v poli malo ťažkú ​​úlohu prekonať ho.

K vrcholom Bottgerovho behu patril kickflip backside 360 ​​cez box skok do McTwist v hlbokom konci (ktorý mu vyniesol cenu za najlepší trik súťaže), kickflip Indy cez bok, kickflip footplant na MTN DEWDEW
môže obsahovať, prednú časť slob plant na plexisklovom nadstavci Toyota, jednostopú zadnú časť 360, kabínu heelflip 360 Indy a variant 360 s karosériou.

Bottger mal po výhre ťažké vyjadriť svoje emócie slovami. "Teraz neviem vysvetliť ten pocit," povedal mi a držal svoju trofej. "Je to šialené. Je to tak choré."

Druhý skončil Brazílčan Luiz Francisco a tretí Austrálčan Keegan Palmer.

Francisco, ktorý bol v poradí na štarte ôsmy, mal pôvodne prvé miesto v poradí vďaka svojej jazde, ktorá zahŕňala varial flip Indy, hardflip Indy cez bok, double kickflip melón cez box jump a kickflip 50-50 na funkcia MTN DEW.

Bottger ho však prekonal svojou prvou jazdou a nikdy sa nevzdal vedenia.

Bottger a Palmer sa umiestnili na 11. a 12. mieste vo finále pre 12 korčuliarov a spôsob, akým sa súťaž odohrávala, vytvorila strhujúci príbeh, pretože Palmer mal šancu vyhrať vo finále súťaže.

Palmer skomplikoval život porotcom behom, ktorý zahŕňal alley-oop Indy air, nos tupý ťah na predĺžení Toyota, Madonnu, alley-oop kickflip Indy to fakie a dve 540. Po napätom období zvažovania však Bottger zostal na vrchole a získal svoje prvé víťazstvo na Dew Tour a druhé pódium.

„To bol môj najlepší beh, aký som mal; to bolo všetko, čo som plánoval,“ povedal Bottger po súťaži. Sledovať, ako Palmer odstupuje na svoju poslednú jazdu bez šance na odpoveď, bolo „super nervy drásajúce“.

"Mohol by to ľahko urobiť," povedal Bottger. "Je naozaj dobrý."

Palmer, 19, získal zlato na olympijských hrách v Tokiu minulé leto, kde mal skateboarding debut. Na minulotýždňových X Games skončil tesne mimo pódia, kde Bottger bral striebro.

"Som rád, že som mal za sebou súťaž a neprišiel som priamo z olympiády [na Dew Tour]," povedal mi Palmer po tom, čo skončil v sobotu na treťom mieste.

Zlatý olympijský medailista tiež vysoko chválil svojich kolegov z Dew Tour, vrátane svojho kamaráta „Gavo“ (Bottger).

„Je to ťažké čo i len opísať, kámo; všetci títo chlapi sa tu trhajú,“ povedal Palmer. "Gavo, Luiz, Cory [Juneau], [Alex] Sorgente...úroveň korčuľovania je momentálne mimo.“

Na minuloročnom Dew Tour to bol Bottger, kto bol na Palmerovej pozícii a mal šancu zosadiť tímového kolegu Red Bullu Ziona Wrighta, ktorý sa raketovo dostal na prvé miesto s charakteristickým behom – o ktorý sa v tréningu ani nepokúsil – raketovo sa dostať na prvé miesto. miesto. Jeho zadná časť 540 nad sopkou pri jeho úplne prvom zásahu – trik, o ktorý sa nikto iný nepokúsil – priviedol miesto konania do šialenstva.

Miesto bolo stále rušné, keď prišiel kolega z Red Bullu Bottger, aby dostal šancu odpovedať. Bottgerova jazda – ktorá sa skončila nájazdom Cab heelflip Indy chvatom na zadný chvost – bola dostatočne technická a čistá na to, aby vyvolala vážne napätie, keď rozhodcovia rozhodovali, ale nakoniec nedokázal prekonať Wrighta a skončil tretí so Švédom Oskarom. Rozenberg skončil druhý.

Wrightovo víťazstvo mu vynieslo miesto v americkom olympijskom mužskom skateboardingovom tíme, pretože Dew Tour slúžila ako záverečná kvalifikácia pred hrami.

Bottger bol členom väčšieho amerického skateboardového národného tímu pred hrami v Tokiu, ale Wrightovo prekvapivé víťazstvo na Dew Tour znamenalo, že Bottger nemohol získať dostatok bodov na to, aby sa kvalifikoval do štvorčlenného olympijského parku parku.

Bottger bol opäť menovaný do amerického skateboardového tímu 2024 a povedal, že hry v Paríži 2024 sú „určite“ jeho cieľom.

Bottgerovi rodičia, Renee a Scott, pôvodne zo South Lake Tahoe, presťahovali rodinu do oblasti San Diega, aby sa Bottger mohol sústrediť na svoju rozvíjajúcu sa skateboardovú kariéru. Získal titul vo finále amatérskeho parku Dew Tour v roku 2018, kde bol vo veku 11 rokov zároveň najmladším v tejto oblasti.

Bottger bol predtým v tíme Powell-Peralta, ale odišiel v roku 2019. Korčuliar s gýčovými nohami je tiež sponzorovaný priemyselnými ťažkými váhami Volcom, Spitfire, Independent a samozrejme Red Bull.

Hoci Bottgerova prvá profesionálna súťaž bola v roku 2018, ešte sa nestal profesionálom pre Real Skateboards. Oveľa dlhšie to tak nemusí byť.