Šampión NASCAR Jimmie Johnson pridal preteky do svojho programu

Jimmie Johnson sa vráti na trať NASCAR skôr, ako si ktokoľvek myslel. Johnson a Legacy Motor Club, tím, ktorý spoluvlastní, v utorok oznámili, že 7-násobný šampión NASCAR bude 26. marca pretekať v sérii pretekov NASCAR Cup na Circuit of the Americas v Austine v Texase a Coca-Cola 600 v Charlotte. v Máji.

Johnson odišiel z NASCAR po sezóne 2020 a získal 83 víťazstiev, aby získal 7 majstrovstiev v 687 štartoch kariéry. Na konci minulej sezóny opustil jazdu na IndyCar na plný úväzok, aby sa vrátil do NASCAR ako majiteľ tímu. Do tohtoročných pretekov Daytona 500, pretekov, ktoré vyhral v rokoch 2006 a 2013, sa prihlásil ako súčasť obmedzeného plánu pre tím. Keď bol oznámený obmedzený harmonogram, spomínali sa len Daytona 500 a Chicago Street Race v júli. Boli to dodatky k jeho tohtoročnému vstupu do 24 hodín Le Mans v rámci spolupráce Garage 56 s NASCAR a Hendrick Motorsports. S utorňajšími oznámeniami ho teraz čakajú dva preteky, kým sa v júni vydá do Francúzska.

Johnson nikdy nepretekal na trati COTA, ktorá bola pridaná do harmonogramu pohára v roku 2021.

"COTA je na mojom pretekárskom 'bucket liste' už veľmi dlho," povedal Johnson. "Ale moje načasovanie sa predĺžilo o rok alebo tak." Dúfal som, že to bude v pláne IndyCar – a nebolo – a potom to pridali do plánu NASCAR, keď som odišiel.

"Zo všetkého, čo som počul, mali jazdci NASCAR veľa zábavy pri pretekaní v COTA, takže povedať, že sa na to teším, je slabé slovo."

Johnson štyrikrát vyhral Coke 600, najdlhšie preteky NASCAR; vyhral celkovo 8 pretekov na Charlotte Motor Speedway.

"Coke 600 je jedným z tých premiérových pretekov v pláne," povedal Johnson. „Pre fanúšikov je to skutočne jeden z najlepších dní v motoristickom športe s Monakom (Formula 1), IndyCar Indianapolis 500 a potom najdlhšími pretekmi NASCAR, ktoré začínajú popoludní a končia v noci. Minulý rok som prežil ďalšiu položku z „bucket listu“ a mohol som pretekať v Indy 500.“

Johnson sa pripojí k už plnému poľu v COTA, ktorý zahŕňa bývalých pilotov F1 Kimiho Räikkonena a Jensona Buttona; Button a Johnson sa spojili v úsilí Garage 56 v Le Mans. Úsilie COTA a preteky 600 budú mať sponzorstvo od Wyndham Resorts prostredníctvom svojej značky Club Wyndham.

Majitelia klubu Club Wyndham a fanúšikovia Legacy Motor Club vedia, čo to znamená byť súčasťou klubu. Znamená to nájsť miesto na spomienky s priateľmi a rodinou na spoločné vášne,“ povedal Tom Shelburne, marketingový riaditeľ klubu Club Wyndham. “

VIAC OD FORBESŠampión Formuly 1 Jenson Button bude debutovať NASCAR v COTA

Wyndham je už viac ako dve desaťročia spojený s veľvyslancom tímu Legacy Richardom Pettym.

Sme nadšení z tohto nového partnerstva s tímom Legacy MC, ktorý vyrástol z nášho dlhodobého vzťahu s Richardom Pettym. Táto nová dohoda bude skvelá pre našich vlastníkov, fanúšikov pretekov a naše podnikanie. Nemôžeme sa dočkať, kedy uvidíme Club Wyndham na Chevrolete č. 84 Jimmieho Johnsona.“

Toto je prvýkrát, čo bude značka Club Wyndham výrazne viditeľná na pretekárskom aute.

„NASCAR bol vždy skvelým miestom na identifikáciu a rozvoj b2b vzťahov,“ povedal Bruce Mosley, prezident obchodných operácií Legacy Motor Club. „V Legacy MC sa snažíme urýchliť výsledky a vytvoriť model, ktorý prekoná čokoľvek, čo sa doteraz v tomto priestore urobilo. Základ, ktorý máme v úmysle vytvoriť, poskytne našim partnerom platformu 1+1 = 3 a prinesie vysokú návratnosť ich cieľov.“