Skóre, hodnotenia hráčov a čo sme sa naučili

FC Barcelona si otvorila 11-bodový rozdiel na čele La Ligy, keď v nedeľu večer zdolala Villarreal vonku 1:0. Tu je skóre, hodnotenia hráčov a to, čo sme sa naučili.

Villarreal 0:1 FC Barcelona

Pedri, 18

Marc-Andre Ter Stegen

Zatvoril uhol pri strele Joseho Luisa Moralesa z konca prvého polčasu. Ale ako je vidieť proti Seville, nemal veľa práce kvôli tomu, ako dobre funguje jeho zadná línia. 7

Alejandro Balde

V prvom polčase hral zle cez šestnástku, ale bol silný v zákroku. Druhý polčas začal krásnym slalomovým driblingom v oblasti Villarrealu. Nie také pôsobivé ako Jordi Alba minulý týždeň, ale stále stabilné. 7

Andreas Christensen

Pevné od Dánov ako vždy. Zdalo sa, že nemá žiadne skutočné veľké momenty, o ktorých by mohol hovoriť, ale bol vždy v správnom čase na správnom mieste, aby uhasil akékoľvek potenciálne nebezpečenstvo, ako to bolo vidieť pri časovom blokovaní z hrozivej prihrávky v blízkosti jeho 18-yardového boxu. 7

Ronald araujo

Tím komentátorov Movistar ho označil za „neprekonateľný“, keď ho sledovali, aby uhasili pohyb Yeremyho Pina a odstránili nebezpečenstvo do 10 minút. Dostal žltú kartu za mäkkú loptu a vynechá ďalší zápas. Ale akýkoľvek kredit, ktorý za to stratil, bol vykúpený ďalším vynikajúcim povolením, aby zabránil Pinovi skórovať okolo hodiny. Celú noc mal číslo španielskeho reprezentanta. 9

Jules Koundé

V blížiacom sa polčase zahral Jose Luis Morales, hoci Pedriho prihrávka nebola najlepšia. Zablokoval nebezpečný kríž v polovici druhého polčasu a ďalší pri smrti. 7

Frenkie de Jong

Začalo sa pokojne úvodných 20 minút, potom postupne prebrali hru. Začal ťah, ktorý viedol k cieľu Pedriho, a tiež pripravil Lewandowského s krásnym naberaným žetónom. Jeho šesť zákrokov a silné zákroky znamenali, že zabezpečil fyzický tep Barce a nielen diktoval tempo svojou tvorbou hry. V prvom polčase si vytvoril najviac šancí a dokončil všetky svoje driblingy. 9 – MUŽ ZÁPASU

Franck Kessie

Bolo preňho ťažké začať kreatívne, pretože bol na prijímacej strane Villarreal hrubých vecí, pričom členovia opozície často predstierali, že ich fauloval. Niekedy bolo ľahké zabudnúť, že bol na ihrisku a bol lepší proti Seville, ale tu mal menej útočnú úlohu. 6

pedri

Začal vynikajúco s vynikajúcou prihrávkou pre Lewandowského a len sa zlepšoval. Ďalšia strela z pravého krídla Andreasa Christensena, ale na ohrozenie brány nestačila. V 17. minúte zakončil výborný zákrok 1:2 s Lewandowskim a posunul Barcu dopredu. Neskôr v prvom polčase oslobodil Raphinha, no Brazílčan to nedokázal využiť. Menším výkyvom bola slabá prihrávka pre Koundeho, ktorú Francúz nedokázal splniť, čo zahral Jose Luis Morales v polčase. V druhom polčase bol tichší, ale jeho úvodných 45 bolo viac než dosť, aby sa o tom hovorilo. 9

Gavi

V úvodnej časti hry hral viac centrálne a Xavi ho pokarhal za nepresnú loptu do krídla pri pokuse o vylúčenie Lewandowského. Mal ťažký večer, keď ho človek zvládal, ale ako vždy, nikdy sa nevzdal. Začal sa viac angažovať s približne hodinou štvrťhodiny, aby som hral s lepšou distribúciou. 7

Robert Lewandowski

Ďalšia miešaná taška od Pole. Premárnil šancu na bránku z nádhernej prihrávky Pedriho a trafil ju priamo do Pepa Reinu. Poskytol asistenciu pre Pedriho krásnym ťahom 1-2, ale potom premárnil ďalšiu šancu po krásnom žetóne Frenkie, ktorý nebol práve najjednoduchší. Raphinha sa mal v druhom polčase lepšie popasovať s jeho prihrávkou. 7

Raphinha

Podarilo sa dostať viac do stredu, pretože Kounde obsadil pravú stranu. Rovnako ako Gavi, jeho rozmiestnenie po krídlach bolo trochu ťažké. Hoci bol dôležitý pri budovaní brány Pedriho, nedokázal využiť dve broskyňové prihrávky od Pedriho a Lewandowského. Bolo to prvé striedanie Xaviho za Ferrana Torresa s 10-minútovým odstupom a dostal žltú kartu; tréner sa však zdal byť s ním spokojný. 6

Čo sme sa dozvedeli:

Barca má teraz 11 bodov po tom, čo sa odmietla nechať šikanovať ťažkým súperom a vydrela ďalšie víťazstvo na ceste, aby zostala neporazená v 16 zápasoch.

Pedri, Ronald Araujo a Frenkie de Jong sa opäť ukázali ako veľkí hráči a nedotknuteľní v úvodnej jedenástke. V tíme však bolo veľa menej zaneprázdnených, ale stále solídnych výkonov, a preto množstvo známok „7“.

Niektoré hviezdy na okraji ako Frenck Kessie a Raphinha nevyužili šancu zaujať, no momentálne nie sú v ohrození kvôli zraneniam Sergia Busquetsa a Ousmane Dembeleho.

Barca bola dobrá, ale možno bude musieť byť lepšia proti Manchestru United vo štvrtok v Európskej lige.