Dobrý, zlý a škaredý z víťazstva Green Bay Packers nad Dallas Cowboys

Mike McCarthy znechutene hodil headsetom.

Aaron Rodgers vyskočil tak vysoko ako 38-ročný človek, zapumpoval päsťou a prehol sa.

McCarthyho návrat do Green Bay bol pokazený. Séria prehier Packers sa skončila.

Kicker Mason Crosby zahral v nedeľu 28-yardový gól z poľa s výsledkom 3:09 po predĺžení, čím pozdvihol Packers k nepravdepodobnej výhre 31:28.

Green Bay si polepšil na 4:6, ukončil svoju prvú sériu piatich prehier od roku 2008 a zatiaľ zachránil sezónu. Dallas, ktorému unikol 14-bodový náskok v druhom polčase, klesol na 6:3.

Tu je to dobré, zlé a škaredé z výhry Green Bay nad Dallasom.

DOBRE

CHRISTIAN WATSON: Výber nováčika Packers v druhom kole bol počas väčšiny svojej prvej sezóny veľkým sklamaním, pretože zápasil so zraneniami a pádmi.

Watson vynechal veľkú časť tréningového kempu po operácii kolena. Vynechal tri zápasy pre zranenie stehennej šľachy - a z posledných dvoch zápasov vypadol s otrasom mozgu a zranením hrudníka. A do nedeľného zápasu vstúpil len s 10 úlovkami.

Ale Watson mal v nedeľu svoju coming out párty, kde zaznamenal prvé tri touchdowny vo svojej kariére a po prvýkrát v roku 2022 dal Packers život do hry.

Watson porazil jediné pokrytie a vytiahol 58-yardovú prihrávku TD od Aarona Rodgersa, pričom v druhej štvrtine zostávalo 4:54, čím sa zápas vyrovnal na 7-7. Začiatkom štvrtej štvrtiny sa Watson uvoľnil a vytiahol 39-yardový TD od Rodgersa, ktorý stiahol Packers medzi 28-21.

A Watson prekonal 2 ½ minúty a zachytil 9-yardového TD od Rodgersa, ktorý vyrovnal zápas, 28-28.

Watson mal pár prvých kvapiek, ktoré sa ukázali ako nákladné. Viac než sa však vykúpil tromi touchdownmi, ktoré udržali Green Bay v hre.

Potom, čo bol Watson niekoľko mesiacov neviditeľný, ukázal, prečo Green Bay postúpil do druhého kola a použil 34th celkový výber v aprílovom drafte na širšom mieste zo štátu Severná Dakota.

RUDY FORD: Ford vstúpil do tohto dňa tým, že v tejto sezóne odohral iba 12.48 % defenzívnych záberov. Ale s rohovým obrancom Ericom Stokesom so zranenou rezervou sa Ford posunul do základnej zostavy a zažiaril.

Packers presunuli automatu Rasula Douglasa na cornerback, safetyho Darnella Savagea do slotu a Forda do bezpečia. Ford pokračoval v najväčšom zápase svojej kariéry s párom zákrokov, ktoré viedli k 14 bodom.

Keď Dallas viedol v polovici druhej štvrtiny 7:0 a čelil tretiemu gólu z 11-ky Green Bay, Ford zachytil obrancu Dallasu Daka Prescotta a vrátil ho na 34 yardov.

Cowboys boli v tom čase v dosahu bodov a chystali sa dostať do vedenia o dva góly. Ale Fordova obrovská hra to zmenila – a dynamiku hry.

Len o tri hry neskôr zasiahol Aaron Rodgers Christiana Watsona 58-yardovým touchdownom, ktorý vyrovnal zápas na 7:7.

Potom, keď do polčasu zostávalo 2:30, Ford zachytil Prescotta druhýkrát a vrátil ho 34 yardov do Cowboys 24. O tri hry neskôr mal Aaron Jones 12-yardový touchdown, aby Green Bay viedol 14-7.

VZDÁVAJÚC ICH ÚCTU: Packers pred zápasom vzdali hold Mikeovi McCarthymu a vedľa nadpisu „Vitajte späť“ umiestnili fotku svojho bývalého hlavného trénera na JumboTron.

McCarthy doviedol Packers v sezóne 2010 k titulu Super Bowl. A McCarthy, ktorý trénoval v Green Bay v rokoch 2006-18, bol druhým najdlhšie pôsobiacim trénerom v histórii tímu za Earlom „Curlym“ Lambeauom (1921-'49).

McCarthy však nebol jediným bývalým trénerom alebo hráčom Packer, ktorý teraz pôsobí v Dallase a ktorý bol pred zápasom uznaný.

Medzi ostatných patrili tréner ofenzívy Joe Philbin, asistent trénera Scott Tolzien, tréner defenzívnych obrancov Al Harris, asistent trénera špeciálnych tímov Rayna Stewart, asistent hlavného trénera Rob Davis, tréner linebackerov Scott McCurley, koordinátor defenzívnych rozohrávok Joe Whitt Jr., asistent ofenzívy tréner Jeff Blasko a tréner kontroly kvality Ryan Feder.

TOTO A TAMTO: Green Bay bežal na 207 yardov na 39 nosičoch - pôsobivých 5.3 yardov na pokus. Packers udali tón skoro s 13 nábehmi na 65 yardov v prvej štvrtine (5.0) a búšili po celý deň. … Isaiah McDuffie, ktorý nahrádzal zraneného De'Vondreho Campbella, mal tímovo vysoko 13 zápasov. ... Aaron Rodgers odohral svoj najlepší zápas v sezóne, keď dokončil 14 z 20 prihrávok na 224 yardov, tri touchdowny a žiadne zachytenie. Rodgers tiež skončil s hodnotením pasiera 146.7. … Allen Lazard chytil 36 yardov v predĺžení, ktoré pripravilo Crosbyho víťazný kop.

ZLÝ

KRYŤ TOHO MUŽA: Green Bay nemal žiadne odpovede na CeeDee Lamb v Dallase.

Lamb skončil s 11 recepciami na 150 yardov a pár touchdownmi. To bolo prvýkrát v tejto sezóne, kedy Lamb dosiahol v hre hranicu 100 yardov.

Lamb mal v druhej štvrtine príjem TD na tri yardy, ktorý dal Dallasu vedenie 7:0. Neskôr v tretej štvrtine Lamb vybičoval cornerbacka Jaireho Alexandra za 35-yardový TD, ktorý dostal Cowboys do vedenia 28-14.

Lamb je jedným z najnebezpečnejších wideoutov v lige. Ale Cowboys potom nie sú obzvlášť nadaní a Packers by si zo spomalenia Lamba mali dať najvyššiu prioritu.

BODY OBRATU: Green Bay zaznamenal len 13 obratov počas celej sezóny 2021. V roku 15 ich majú už 2022.

V polovici druhej štvrtiny Rodgersa vyhodil DeMarcus Lawrence a Jayron Kearse sa zotavil. Bolo to už tretíkrát, čo Rodgers zlyhal v tejto sezóne a Packers prehrali všetky tri.

Potom v tretej štvrtine Amari Rodgers zmaturoval a stratil punt (viac o tom nižšie).

Packers 2022 majú malý priestor na chyby a obraty sa ukázali ako mimoriadne nákladné.

TOTO A TAMTO: Bezpečnosť Johnathan Abram, hráč, ktorý Green Bay podpísal tento týždeň, bol povolaný na začatie výkopu v druhej štvrtine. Tento trest prinútil Packers začať jazdu na vlastnej 10-yardovej čiare. … Dallas running back Tony Pollard mal 115 rýchlikov, keďže boje Green Bay proti behu pokračovali.

ŠKAREDÝ

AMARI RODGERS: Druhý rok wide receiver Green Bay bol v poslednej dobe jedným z najviac sklamaných výberov v treťom kole draftu Packers. Rodgers má na konte len osem úlovkov v kariére a začiatkom tohto roka prišiel o prácu navracača Green Bay. Ale Packers pokračovali v kluse Rodgersa pri návratoch puntov, aj keď vstúpil do hry s priemerom iba 7.0 yardov na návrat a veľmi zápasil s bezpečnosťou lopty. Lojalita Green Bay k Rodgersovi sa v nedeľu opäť ukázala ako drahá.

V polovici tretej štvrtiny Rodgers po piatykrát v tejto sezóne pokazil punt a Sean McKeon z Dallasu sa zotavil na Packers' 45. O štyri zápasy neskôr Tony Pollard vystrelil do stredu a 13-yardový touchdown dal Dallasu 21. -14 olova.

Keisean Nixon nahradil Rodgersa pri návratoch puntov po zvyšok hry. Dovtedy však už boli škody napáchané.