Dobrý, zlý a škaredý z víťazstva Green Bay Packers nad Tampa Bay Buccaneers

Tom Brady je najlepší quarterback v histórii NFL – a pravdepodobne aj najväčší víťaz v histórii športu.

Aaron Rodgers je jedným z najlepších rozohrávačov svojej generácie.

Napriek tomu sa tieto dve ikony stretli len zriedka.

Keď Rodgers a jeho Green Bay Packers v nedeľu odcestovali na stretnutie s Bradym a jeho Tampa Bay Buccaneers, bolo to len piatykrát, čo sa títo dvaja budúci členovia Siene slávy stretli.

Rodgers vyhral prvé stretnutie v roku 2014, ale Brady zachytil posledné tri zápasy - vrátane hry NFC Championship 2020.

Rodgers a Packers však v nedeľu prekonali Bradyho a Buccaneers. V deň, keď obe obrany dominovali, Green Bay robil dosť v útoku skoro, potom si udržal víťazstvo 14-12.

Packers a Buccaneers sú teraz 2-1 na mladú sezónu.

Tu je to dobré, zlé a škaredé z výhry Green Bay.

DOBRE

DOMINANTNÁ OBRANA: Bradymu chýbali jeho tri najlepšie prijímače – Mike Evans (odpruženie), Chris Godwin (podkolenná šľacha) a Julio Jones (koleno).

Napriek tomu bola obrana Green Bay absolútne senzačná, keď držala Buccaneers na celkovom počte 285 yardov a 4.8 yardov na hru.

Green Bay si vynútil dva fumble a oba získal späť. Packers tiež dostali dva vrecia od nosa Kennyho Clarka a jeden od vonkajšieho linebackera Rashana Garyho.

Buccaneers najazdili 89 yardov v posledných minútach pre touchdown, ktorý ich stiahol na 14-12. Pri premene dvoch bodov však mala Tampa Bay trest za zdržiavanie hry, ktorý posunul loptu späť do sedmičky.

Brady sa pokúsil trafiť Russella Gagea do pravého rohu endzóny na vyrovnanie. Obranca tímu Green Bay De'Vondre Campbell však loptu odkopol a Packers sa presadili.

ON je BAAAAACK: Takmer 21 celých mesiacov po tom, čo si David Bakhtiari roztrhol ACL, bol späť na svojom známom ľavom mieste.

Bakhtiari odohral úvodnú sériu a zvyšok cesty potom medzičas s Yoshom Nijmanom.

Keď si Bakhtiari 31. decembra 2020 roztrhol ACL, bol pravdepodobne najlepším ľavým hráčom NFL. V tej sezóne Pro Football Focus udelil Bakhtiarimu stupeň blokovania prihrávok 91.6, čo bolo číslo 1 medzi útočnými zákrokmi.

Bakhtiari mal najlepšiu sezónu aj čo sa týka blokovania behu. PFFPFF
dal mu známku 86.7, čo bolo o 17 bodov viac ako ktorákoľvek z jeho prvých siedmich sezón.

Bakhtiari mal od tohto zranenia najmenej tri operácie kolena. A po odohraní 27 snapov v 18. týždni minulého roka proti Detroitu, Bakhtiari už nehral znova v zápase.

Táto brutálna séria sa skončila v nedeľu, čo by mala byť obrovská správa pre ofenzívnu líniu Green Bay.

ROMEO DOUBS: Nováčik Green Bay vo štvrtom kole sa dostal do rozšírenej úlohy po tom, čo sa Sammy Watkins (podkolenná šľacha) v sobotu dostal na zoznam zranených rezervných hráčov a Christian Watson (podkolenná šľacha) nemohol hrať.

Doubs skončil s tímom vysoko osem recepcií na 73 yardov a jeho prvým pristátím v kariére. Doubs zachytil všetkých osem prihrávok hodených jeho smerom a na úvodnom touchdown drive Packers zachytil tri prihrávky na 35 yardov a skóre.

TOTO A TAMTO: Keisean Nixon si vynútil fumble a zahodil punt na 1-yardovej čiare. … Rodgers začal hru 15-z-16 na 171 yardov a dva touchdowny a žiadne zachytenie. Prvý polčas ukončil s ratingom quarterbacka 143.3. … Packers wide receiver Allen Lazard obnovil kop z 13 sekúnd. … Campbell skončil so 14 zákrokmi, útokom na stratu a prihrávkou v obrane.

ZLÝ

OTVORENIE POHONY
IVES
:
Obranná obrana Green Bay nebola na začiatku hry obzvlášť dobrá.

Packers povolili touchdowny s Minnesotou a Chicagom na ich úvodných nájazdoch zápasu v 1. a 2. týždni. Potom Tampa Bay začala nedeľňajší zápas 10-hrami a 48 yardmi, ktoré viedli k gólu Ryana Succopa z poľa.

Obrana Green Bay bola po väčšinu zápasu pevná. Ale ranné problémy Packers treba napraviť.

ZABEZPEČENIE LOPTY: Packers viedli koncom druhej štvrtiny 14:3 a dosiahli 5-yardovú čiaru Tampy Bay.

Pri tretine a góle zachytil Aaron Jones vnútorný sklon a prebíjal sa smerom ku koncovej zóne. Jones dosiahol 2-yardovú čiaru, potom bol prevŕtaný nosom Buccaneers Vita Vea.

Jones fumlal a poistka Logan Ryan sa zotavil v koncovej zóne.

Namiesto toho, aby sa zvýšil aspoň o 14, náskok Green Bay zostal na 11.

TOTO A TAMTO: Horný rohový obranca Packers Jaire Alexander odišiel v prvej štvrtine so zranením slabín a už sa nevrátil. … rozohrávač Tampy Bay Tom Brady absolvoval v prvom polčase 13 zo 14 prihrávok. … Packers 25-krát zabehol loptu len na 67 yardov, v priemere 2.7 yardov na prenos.

ŠKAREDÝ

PREČINOK DRUHÉHO POLOVICE: Útok Green Bay v druhom polčase bol hrozný.

Sedem držieb Packers v druhom polčase bolo punt, punt, interception, punt, punt, punt, punt.

Po tom, čo hlavný tréner Green Bay/volajúci hráč hry Matt La Fleur v prvom polčase prekonal defenzívny personál Tampy Bay, ofenzíva LaFleura sa v druhom polčase už nič nerozbehla.

FOX: Greg Olsen je jedným z najlepších mladých analytikov v televízii. Ale jeho šéfovia vo FOX sú bezradní, ak si myslia, že diváci majú záujem vidieť „potnú kameru“ zameranú na Olsena.

V nedeľu bolo v Tampe 90 stupňov. Ľuďom bolo teplo. Chápeme to.

Divákom však určite nebolo treba znovu a znovu ukazovať, ako Olsenovo tričko obstálo v dusných teplotách v Tampe Bay.